Dizi

Extant – Uzaydan gelen tehlike

extant-53f0527746ec6Yapımcılığı aynı zamanda Under the Dome dizisininde yapımcılığını üstlenen  Stephen Spielberg’e ait olan ve başrollerin de dünyaca ünlü oscarlı yıldız Halle Barry‘nin bulunduğu 2014 yapımı bir bilim kurgu dizisi Extant. İlk sezonun ardından merakla beklediğimiz ikinci sezon nihayetinde başladı

İlk sezon pilot bölümünde 9,6 milyon kişi tarafından izlenen dizi ilk sezonun final bölümünde 5,4 milyon izleyici ile kapanışı yapmıştı. Yeni sezonda izleyici kitlesini arttırmayı hedefleyen dizinin yapımcıları kadroda revizyona giderek birkaç oyuncu ile yolları ayırdılar.

Dizinin konusuna gelince uzayda yaklaşık olarak bir yıl boyunca görevde olan astronot Molly Woods dünyaya dönüşü sonrası hamile olduğunu öğrenir. Uzayda yaşanan tecrübeleri kocası ve çocuğu ile olan ilişkilerini etkilediği gibi  insanlık tarihini de değiştirecek düzeydedir.

Uzayda bir şeye maruz kaldığını ve önceki görevde öldü denilen astronot arkadaşının yaşadığını , aynı şeylere maruz kaldığını öğrenen Molly’nin gerçeği arayışı oldukça keyifli bir  dizinin ortaya çıkmasını sağlıyor. İmdb’nin vasat bir değerlendirme ile 6,7 verdiği dizi yeni sezonda biraz daha akıcı bir senaryo ile karşımıza çıkarsa bu puanın konunun hakettiği daha üst seviyeleri göreceğini tahmin ediyorum.

İyi seyirler…

 

Yapımcı    : Stephen Spielberg

Yönetmen: Dan Lerner Adam Arkin Daniel Attias Paris Barclay Matt Earl Beesley

Senaryo     : Mickey Fisher Leslie Bohem Eliza Clark

Oyuncular : Halle Berry, Pierce Gagnon, Grace Gummer

İmdb Puanı   :6,7/10

https://www.youtube.com/watch?v=-1uLsvv5cDg

 

Ceyhun Ateş

Cep telefonunun olmadığı, internetin henüz icat edilmediği, siyah beyaz televizyonların tek kanallı yayın yaptığı bir zamanda doğdu. Teknolojik devrimin ortasında ilk gençlik yıllarını Mac Gyver izleyerek ve Cylonluların aslında varolabileceğini düşünerek geçirdi. Profesyonel bilim kurgu dizi ve film izleyicisi olarak kişisel yolculuğuna devam etmektedir.

Bir Cevap Yazın