Dizi

The Last Ship – Düşman sadece virüs değil

the-last-ship-1-sezon-full-izle-538William Brinkley’in 1988 tarihli aynı isimli romanından uyarlanan Amerikan yapımı dizi… İnsanlığın %80’i nin neyin sebep olduğu bilinmeyen bir virüs yüzünden yok olduğu, dünyanın her yerinde sağ kalan insanların karmaşa ve korku ile bir çözüm aradığı bir zaman dilimini konu alıyor dizi.

Amerikan donanmasına ait küçük bir muhrip ve mürettabatı bu kargaşanın içerisinde kendilerine verilmiş olan son emri yerine getirmeye çalışıyorlar “Virüse çare bulun”. Emri verenlerin bile hayatta olup olmadığından emin olmayan kaptan Tom Chandler ekiplerindeki CDC doktoru Rachel Scott ile Amerika kıyılarında virüse çare bulmanın yollarını arıyor.

Bu arada durumdan vazife çıkaran bağışıklığı olan bazı insanlarda virüse çare arayışına sekte vuracak saldırılar ve planlarla hikayemizin dahada içinden çıkılmaz bir hal almasını sağlıyorlar.

TNT kanalında yayınlanan dizinin yeni sezonu bir kaç hafta önce başladı. Daha fazla spoiler vermek ve dizi keyfinize ket vurmamak için konu kısmını uzatmak istemiyorum 🙂

Dizinin yapımcılığını Michael Bay, Bryan Fuller, Andrew Form üçlüsü üstlenirken yönetmen koltuğunda 9 bölüm Jack Bender oturdu. Ayrıca Terminatör 3 ve U-571 filmlerinden hatırladığımız Jonathan Mostow ve  2.sınıf aksiyon filmlerinden oyuncu olarak hatırladığımız Mario Van Peebles’te yönetmen koltuğunu dönem dönem oturanlar arasında.

İyi seyirler…

Senarist       :Hank SteinbergSteven Kane ,William Brinkley

Yönetmen   : Jack BenderJonathan MostowMario Van Peebles

Oyuncular   : Eric Dane, Rhona Mitra, Adam Baldwin

İmdb Puanı :7,4/10

Ceyhun Ateş

Cep telefonunun olmadığı, internetin henüz icat edilmediği, siyah beyaz televizyonların tek kanallı yayın yaptığı bir zamanda doğdu. Teknolojik devrimin ortasında ilk gençlik yıllarını Mac Gyver izleyerek ve Cylonluların aslında varolabileceğini düşünerek geçirdi. Profesyonel bilim kurgu dizi ve film izleyicisi olarak kişisel yolculuğuna devam etmektedir.

Bir Cevap Yazın