Kısa Filmler

Mis-Drop “Ters giden birşeyler var!”

misdropZamanımızdan yaklaşık 300 yıl sonrası bir adli tıp uzmanının eline bir dosya geçer. Bilgisayarında bu dosyayı açan uzman gördükleri karşısında şok olur. Dosyada yabancı bir gezegenin istilasına gönderilen bir askerin görüntüleri bulunmaktadır.

2013 yapımı bu kısa bilim kurgu filminin yönetmen ve senarist koltuğunda King Kong ve The Hobbit gibi filmlerde görev olan Ferand Peek var. İmdb’nin 7.3 verdiği bu kısa filme benim notum bu kadar bonkör olmayacak.

Kısa bilim kurgu filmlerinin mantığı sıkıştırılmış zamanda iyi kurgulanmış bir senaryonun bilim kurgu materyalleri ile süslenerek bize uzun metrajlı bilim kurgu filmlerinden aldığımız tadın bir yansımasını yaşatmaktır. Ancak Mis-Drop‘ta ben bu tadı alabildiğimi söyleyemeyeceğim. Benim bakışımdan en fazla 5 puan alabilecek bir film. Tabiki benim bu yorumum ve verdiğim puan filmin kötü bir yapım olduğunu göstermez sadece beni içine çekemediğini belgelendirir.

İyi seyirler…

Yönetmen : Ferand Peek

Senaryo      : Ferand Peek

Oyuncular : Elliot Travers, Maria Walker, Larry Lew

Yapım Yılı : 2013

İMDB Notu : 7,3/10

 

Ceyhun Ateş

Cep telefonunun olmadığı, internetin henüz icat edilmediği, siyah beyaz televizyonların tek kanallı yayın yaptığı bir zamanda doğdu. Teknolojik devrimin ortasında ilk gençlik yıllarını Mac Gyver izleyerek ve Cylonluların aslında varolabileceğini düşünerek geçirdi. Profesyonel bilim kurgu dizi ve film izleyicisi olarak kişisel yolculuğuna devam etmektedir.

Bir Cevap Yazın