Seyir Defteri

2016 Yılının Bilim-Kurgu Filmleri

Gelecek sezon vizyona girmesi beklenen Bilim Kurgu filmlerini araştırıp sizler için bir ön bilgi olması amacıyla paylaşıyorum. Listeyi hazırlarken ben bile heyecanlandım. 2016 sanırım efsaneler geri dönüyor yılı olarak adlandırabilir. Lafı çok uzatmadan listeye başlayalım isterseniz.

1.Star Trek Beyond

startrekbeyond-480x220

Serinin 3. filminin imzalarının atılmasının ardından 4.film içinde Chris Pine ve Zachary Quinto ile anlaşılmış olması biz Star Trek hayranlarının sevincini bir kat daha arttırmıs durumda.

Star Trek Beyond ülkemizde ve Amerikada 7 Temmuz 2016 yılında gösterime girecek. Yeni haberler geldikçe buradan paylaşmaya devam edeceğiz. Şimdilik sabırsızlıkla bu tarihi beklemekten başka yapılacak bir şey yok.

Yönetmen: Justin Lin
Senaryo   : Doug Jung, Simon Pegg, Gene Roddenberry
Oyuncular : Zoe Saldana, Sofia Boutella, Chris Pine
Vizyon Tarihi: 7 Temmuz 2016

 

2.Star Wars Anthology: Rogue One

hqdefault

2016 yılının sonbaharında bizlerle buluşacak olan efsanenin yeni bölümü hakkında herkes sessizliğini koruyor. Nefesler tutuldu ve 2016 sonbaharına kadar eski bölümler izlenerek hazırlık yapılacak 🙂

 

 

 

 

Yönetmen: Gareth Edwards
Senaryo   : John Knoll , George Lucas , Chris Weitz ,Gary Whitta
Oyuncular : Sam Claflin, Felicity Jones, Ben Mendelsohn
Vizyon Tarihi : 2016 Sonbaharı

 

 

3.Prometheus 2

529738_480400928685961_1685637786_nBir Ridley Scot efsanesi olan 1979 yapımı Alien filmini hatırlamayanımız yoktur. Kaç kişinin rüyalarını süslemiştir ozamanlar daha gencecik bir kız olan Sigurney Weaver.

Sonraki yıllarda Alien hikayesinin başlangıcını konu olan Prometheus filmi çevrilmiş ancak gerek orjinal hikayeye uzak kalması gerekse Alien filmlerindeki yüksek tansiyonu barındıramaması yüzünden pek başarılı bulunmamıştı.(en azından benim için )

Yeni film senaryoyu tekrar elden geçirerek orjinal Allien hikayesine biraz daha yaklaştırdığını söyleyen Michael Green’in deyimi ile daha çok yaratık ve daha çok adrenalin barındıracakmış. Hayırlısı diyoruz.

Yönetmen koltuğunda artık 77 yaşında olan Ridley Scot efsanesinin oturması biz bilim kurgu severleri ortaya çıkacak filmle alakalı  bir kat heyecanlandırıyor.

Ülkemizde 2016 yılının mart ayında gösterime girecek Prometheus 2-Paradise filminin henüz fragmanı yayınlanmadığından aşağıdaki trailer ile sizi baş başa bırakıyorum şimdilik sadece iç çekip bekleyeceğiz.

İyi seyirler…

Yönetmen:Ridley Scot
Senaryo   : Michael Green
Oyuncular :Michael Fassbender, Noomi Rapace
Vizyon TarihiMart 2016

Ceyhun Ateş

Cep telefonunun olmadığı, internetin henüz icat edilmediği, siyah beyaz televizyonların tek kanallı yayın yaptığı bir zamanda doğdu. Teknolojik devrimin ortasında ilk gençlik yıllarını Mac Gyver izleyerek ve Cylonluların aslında varolabileceğini düşünerek geçirdi. Profesyonel bilim kurgu dizi ve film izleyicisi olarak kişisel yolculuğuna devam etmektedir.

Bir Cevap Yazın