Kısa Filmler

Vacuity – “Vedalardan Korkma. Hiçbir mesafe fazla uzak değildir.”

MV5BMjI4ODE3NjA2OV5BMl5BanBnXkFtZTcwNTE2NzM2Nw@@._V1_SX214_AL_Bir çok ödül almış bir kısa film Vacuity (Hiçlik). Michael Matzur’un hem yazıp hem yönettiği bu 2012 kısa bilim kurgu filminin konusu Alan isimli astronotun etrafında gelişiyor.

Alan hasarlı ve her an parçalanma tehlikesi altındaki bir uzay istasyonunun hava kilidi bölümünde mahsur kalıyor. Önünde kısa sürede vermesi gereken çok zor bir karar var. Ya hava kapsülünün uzay istasyonundan ayrılmasını sağlayarak dünyaya ve ailesine göre dönebilme yolunda mücadele edecek ve uzay istasyonunda ki tüm mürettabatı ölüme terkedecek yada kendisini feda ederek arkadaşlarının yaşamasını sağlayacak.

Siz olsaydınız hangisini seçerdiniz?

Sizi Alan’ın seçimi ile başbaşa bırakıyorum.

İyi seyirler…

Yönetmen: Michael Matzur

Senaryo: Michael Matzur

Oyuncular: Michael Steppe, Chellie Newman, Troy William Dunn

Yapım Yılı: 2012

İmdb Puanı : 6,5/10

https://www.youtube.com/watch?v=o1llcu2JINs

Ceyhun Ateş

Cep telefonunun olmadığı, internetin henüz icat edilmediği, siyah beyaz televizyonların tek kanallı yayın yaptığı bir zamanda doğdu. Teknolojik devrimin ortasında ilk gençlik yıllarını Mac Gyver izleyerek ve Cylonluların aslında varolabileceğini düşünerek geçirdi. Profesyonel bilim kurgu dizi ve film izleyicisi olarak kişisel yolculuğuna devam etmektedir.

Bir Cevap Yazın