Dizi

Karanlık uzayda kimlik arayışı

dark-matterEnkaz halinde bir uzay gemisi karanlık uzayda yol almaktadır. Uyku kapsülünden çıkan One (Neden isminin one olduğunu diziyi izlediğinizde anlayacaksınız) diğer uyku kapsüllerininde açılmasını sağlayarak mürettebatın köprüde toplanmasını sağlar. Ancak bir sorun var kimse bir diğerini tanımıyor. Bununlada kalsa iyi kimse kendi hakkında da birşey hatırlamıyor 🙂

Dark Horse Comics’in aynı adlı çizgi romanından uyarlanan Dark Matter, enkaz halindeki uzay gemisinde hafızasını kaybetmiş halde uyanan ve neden orada olduğuna dair hiçbir fikri olmadan bu sırrı çözmeye çalışan altı kişilik bir mürettebatın hikayesini anlatır.

Dizide yapılan espiriler ve olayların gelişimi Firefly ve Farscape dizilerini hatırlatsa da tüm gemi mürettebatının hafızasını kaybetmiş olması kurgusu benim için yeni bir şey. İlerleyen bölümlerine bakarak hakkında daha iyi yorum yapabileceğimiz diziyi şimdilik bence “eh fena değil” kategorisinde değerlendirmek gerek :). Şimdilik benden 6.5 tan fazla puan alamayan diziye imdb bonkör davranmış gibi.

 

İyi seyirler…

 

 

Yaratıcı                  : Joseph Mallozzi, Paul Mullie

Dizi Oyuncuları : Marc Bendavid, Melissa O’Neil, Anthony Lemke

Yapım Yılı             : 2015

İMDB Puanı        : 7,1/10

 

Ceyhun Ateş

Cep telefonunun olmadığı, internetin henüz icat edilmediği, siyah beyaz televizyonların tek kanallı yayın yaptığı bir zamanda doğdu. Teknolojik devrimin ortasında ilk gençlik yıllarını Mac Gyver izleyerek ve Cylonluların aslında varolabileceğini düşünerek geçirdi. Profesyonel bilim kurgu dizi ve film izleyicisi olarak kişisel yolculuğuna devam etmektedir.

Bir Cevap Yazın