Animasyon

Uzay Korsanı Kaptan Harlock

 

    Uzay korsanı ” Kaptan Harlock ” adlı anime  1977 yılında Leiji Matsumoto tarafından   yaratılmıştır. Serinin uyarlandığı orijinal Manga 1977- 1979 arasında 5 cilt olarak yayınlanmıştır. Leiji Matsumoto’nun mangasından beyaz perdeye uyarlanan filmin yönetmenliğini Shinji Aramaki         yapmıştır.

   Film ” uzak , çok uzak gelecekte… belkide uzak geçmişte…” diyerek zaman algısını alt üst ediyor.

   Konu olarak dünyanın kaynaklarının bittiğini ve   insan nüfusunun 5 milyona kadar düştüğü bir gelecekte galaksiler arasındaki savaşı ele alıyor. Kaptan Harlock’un tek hayali tekrar dünya ya ayak basmak ve dünyayı yaşanılır bir yer haline getirmek.

   Filmin grafik kalitesi ve görselliği gayet başarılı. Ayrıca karakterlerin mangaya bağlı kalması ve bu kompozisyonda filmin harmanlanması ise izleyicilere büyük keyif vereceğine inanıyorum.Kurgu olarak hatalar yok değil  var. Fakat filmin teması karşısında göz arda edilir diye tahmin ediyorum.

               –Film 2013 yapımı–

”Kaptan Harlock ile ilgili enterasan bilgiler;”

Sailor Moon ve Dragon Ball Z ile bilinen Toei Animation şirketinin şimdiye kadarki en pahalıya mal olan animesi olarak biliniyor. Bütçesi yaklaşık 30 milyon dolar.

http://https://www.youtube.com/watch?v=hvW_ZllJBIo

Ahmet Ekinci

Gerçeklerin bizi özgür kılacağına inanan evrendeki toz zerreciği...

Bir Cevap Yazın