Dizi

Son savunma kendi bedenimiz…

fallDünyanın büyük bir kısmı uzaylıların istilasına uğramış ,ilk saldırıların ardından hayatta kalmayı başaran birkaç kişi biraraya gelerek insanlığın ve dünyanın son umudu olmuşlardır. Her günleri istilacılara karşı yaşam mücadelesi vererek geçen bu bir avuç insan hem kendilerini hemde sevdiklerini koruma uğruna ellerinden gelenin en iyisini yapmaktadır.

Tom Mason (Noah Wyle) istiladan önce bir tarih profesörüdür. Karısını ilk istilada kaybetmiş çocuklarından biri ise esir alınmıştır. Tüm tarihi askeri bilgi birikimini ortaya koyarak stratejiler oluşturup çocuğunu geri almak ve diğer hayatta kalanları korumak adına savaşırken kendini direnişin Lideri pozisyonunda bulmuştur.

 

 

Falling Skies, Robert Rodat ve Steven Spielberg tarafından oluşturulan bir Amerikan bilim kurgu televizyon drama dizisidir. Bir DreamWorks Television yapımı olan bu dizi, ABD’de kablolu kanal üzerinden TNT’de gösterilmektedir.

Yukarıda tüm tanıtımlarda yazan dizi ile ilgili genel bilgileri verdim. Ancak bu dizi çok daha fazlası bence. Ailesine bağlı standart bir aile babası olan entellektüel kişilikli bir tarih profesörünün 5 sezonda nasıl bir acımasız savaş liderine dönüştüğünü görüyoruz. Dört sezonu soluksuz izledim beşinci sezon için heyecanla bekleyişim geçtiğimiz günlerde son buldu ve macera kaldığı yerden seviyeyi bir tık daha yükselterek devam etmeye başladı.

İmdb’nin 7.3 verdiği dizi benim kriterlerime göre 8,5 ve üzeri bir değerlendirmeyi hak ediyor. Hiç düşmeyen tansiyonu aynı kıza aşık olan kardeşlerin yinede birbirlerine tutunma hikayesi ve onlarca farklı karakterin yan hikayesi ile görsel bir şölen sunuyor dizi bize.

Lafı daha fazla uzatmadan fragmanla sizi baş başa bırakmak istiyorum.

İyi seyirler…

 

Yaratıcı                  : Robert Rodat

Dizi Oyuncuları : Noah Wyle, Maxim Knight, Drew Roy

Yapım Yılı             : 2011

İMDB Puanı        : 7,3/10

 

 

 

Ceyhun Ateş

Cep telefonunun olmadığı, internetin henüz icat edilmediği, siyah beyaz televizyonların tek kanallı yayın yaptığı bir zamanda doğdu. Teknolojik devrimin ortasında ilk gençlik yıllarını Mac Gyver izleyerek ve Cylonluların aslında varolabileceğini düşünerek geçirdi. Profesyonel bilim kurgu dizi ve film izleyicisi olarak kişisel yolculuğuna devam etmektedir.

Bir Cevap Yazın